Неверојатен кикс на Џиџи Буфон

Фудбалерите на Јувентус, со пресврт славеа на гости кај Сасуоло, во последниот натпревар одигран во 34.коло, во Серија А.

Головите на Дибала и Кеан, постигнати во финишот на првото и второто полувреме му ја обезбедија победата на Јувентус.

Дибала во 45.минута ја поништи предноста на Саусоло од 39.минута, кога Распадори го совлада Шчесни. Кеан голот за победа го постигна во 88.минута.

На четири кола до крајот на сезоната Јувентус со 66 бода се четврти на табелата, само еден бод ги дели од третопласираниот Наполи. Сасуоло со 46 бода останаа на десеттото место.

ТОП ВЕСТИ

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот...

Почнува летното сметање на времето

Стрелките на часовникот ноќеска во два часот ќе покажуваат три часот. Со промената на сметањето на времето почнува летното сметање на времето и ќе...

Груби: Не сметам, знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени 

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со изјавите шшто доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ дека на власта и недостигаат 10 пратеници за усвојување на уставните измени,...

Ал Пачино на романтична вечера со 54 години помладата партнерка (ФОТО)

Холивудскиот актер Ал Пачино ужива во љубовта со пет децении помладата партнерка. Ал Пачино е снимен за време на романтичен состанок со неговата 54...