Неверојатен скандал во Италија: Тренерот и директорот на Торино се фатија за гуша 🎥


Синоќа на социјалните мрежи се појави видео снимка од жестоката расправија помеѓу тренерот на Торино, Јуриќ и спортскиот директор Вигнати.

Јуриќ и Вигнати беа снимени како жестоко се расправаат и за малку не дојде до физичка пресметка само 17 дена пред почетокот на сезоната.

Тренерот е лут на спортскиот директор бидејќи се уште ги нема донесено планораните засилувања, па сакаше да го избрка од тренинг центарот.

Двајцата бурно реагираа и почнаа да се туркаат, па за среќа дојде трето лице и спречи физичка пресметка.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...