Нов грабеж на фудбалер во Манчестер – на Тахит Чонг му се заканувале со нож


Младиот холандски фудбалер на Манчестер јунајтед, Тахит Чонг е последната фудбалска ѕвезда која имала непријатно искуство со градци во Англија, откако во неговиот дом вооружени луѓе му држеле нож на врат.

Чонг, кој во моментов игра како позајмен фудбалер во второлигашот Бирмингем сити, бил во својот дом во Сејл во близината на Манчестер, кога маскирана банда влегла во неговиот дом во 3 часот наутро и од него одземале накит, пари и други вредни работи, јавува „Сан“. Инцидентот во домот на 22-годишниот фудбалер се случил пред два месеци, но сега првпат се објавува во јавноста.

Загрижувачки, ова е петти ваков инцидент кој се случува на фудбалери на Манчестер јунајтед и Манчестер сити од декември.

Овој месец, Пол Погба објави дека во неговиот дом влегле провалници додека неговите деца спиеле, а тој играше за Јунајтед при поразот од Атлетико Мадрид. Неговиот соиграч, Виктор Линделоф исто така беше предмет на провала во неговиот дом, исто како и Џеси Лингард и португалскиот дефанзивец на Манчестер сити, Жоао Кансело.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...