Нова жртва на Ибица: Ограбен фудбалер на Реал Мадрид


Познатите фудбалери често пати се мета на крадци, неодамна Марко Верати остана без вредност од дури три милиони евра.

Сега со непријатно искуство се соочи Феде Валверде од Реал Мадрид. На социјалните мрежи тој и неговата девојка Мина Бонино открија дека биле ограбени, а освен тоа и дpoгирани затоа што не осетиле ништо.

За разлика од Верати Валверде поминал само со штета од околу 10.000 евра. Тие истакнуваат дека за нив штетата не е проблем, туку проблем е што некој им на нарушил приватноста.

Парот по несаканиот случај го продолжил одморот на Ибица, но го зајакнале обезбедувањето.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...