Новиот дрес на Баерн е копија на оној на Реал Мадрид од 2019 година 📸


Баерн денес официјално го претстави новиот дрес кој клубот ќе го користи во наредната сезона.

Баварците пред неколку недели ја претставија домашната гарнитура во која ќе играат најголем број од натпреварите, а сега го претставија дресот за гостинските натпревари. На официјалната страница Баерн го претстави дресот кој изгледа навистина елегантно.

Но, многумина забележија дека овој дрес на Баерн многу потсетува на оној на Реал Мадрид од 2019. Двата дреса беа креирани од „Адидас“, кој три години подоцона одлучи тој дизајн да го искористи за овој втор дрес на Баерн.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...