Објавени строгите правила на Џерард во Астон Вила


На Стивен Џерард добро му оди на клупата на Астон Вила.

Поранешниот играч за врска засега се претставува и како одличен стратег, а ќе видиме што во иднина ќе постигне во ваква улога. Џерард како тренер е исклучително строг. Тоа го покажува и листата на правила која ја воведе од доаѓањето во Астон Вила.

Казните за непочитување на правилата се високи, но се прифатливи кога ќе се погледнат примањата на фудбалерите. За доцнење на тренинг во Вила се плажа казна од 500 фунти, доцнење при излегување на теренот се казнува со 200 фунти по минута, а доцнењето на состанок пред натпревар со 1000 фунти.

Тука има и други казни како носење папучи под туш (100 фунти), но и казни за други доцнења кои во главно чинат по околу 200 евра. Интересно е што играчите под водство на Џерард не смеат да конзумираат кечап, тој е исфрлен од кога тој дојде во клубот.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Винската визија на Отворен Балкан на најголемиот светски саем за вино во Верона заедно со Ковачевски, Вучиќ и Рама

– Саемот за вино „Винска визија на Отворен Балкан“ ќе биде претставен на најголемиот светски саем за вино Винитали во Верона од 2 до...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички Аниса и Мелиса

МВР велат дека по документирање на случајот, двете малолетнички ќе ги предадат на нивните родители Двете исчезнати девојчиња, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса, попладнево се...

Серија моќни торнада ги погодија САД: Тројца загинати. Срушен покрив на театар (ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа, а десетици се повредени по вчерашното торнадо во главниот град на Арканзас, Литл Рок и околината. Уште едно лице загина...

Бугарите утре по петти пат во последните две години излегуваат на гласање

Бугарите во недела излегуваат на гласање по петти пат во последните две години, длабоко поделени околу руската инвазија на Украина, земја која е традиционално...

Се очекува одлука кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени

Кои видови овошје и зеленчук ќе бидат со замрзнати цени, Владата треба да соопшти овие денови.Министерот за економија Крешник Бектеши рече дека тоа најверојатно...