Обожавателите се простуваат од Аки Ракимовски- Како да замолкна едно време…


Бројни обожаватели на музиката на групата „Парни ваљак“, на социјалните мрежи се простуваат од Аки Ракимовски кој почина денеска на 67-годишна возраст.

Многумнина се присетуваат на песните што ги отпеа пејачот на Парни ваљак и на многу спомени поврзани со нив.

„Како да замолкна едно време кога растевме со овие песни“, „Сакавме и тагувавме со неговите песни…“, „Почивај во мир ти што ги обои со својата музика нашите најубави денови од младоста“, „Она што беше Фреди за Квин, тоа беше Аки за Парни ваљак“…, пишуваат обожавателите по смртта на Аки Ракимовски.

ТОП ВЕСТИ

МНР на Косово ги повика граѓаните да избегнуваат преминување низ Србија

Косовското Министерство за надворешни работи и дијаспора апелираше до граѓаните на Косово да избегнуваат преминување преку Србија, поради ситуацијата на север во државата. „Поради ситуацијата...

Ахмети го посети семејството на Хашим Тачи: Гордо ќе го пречекаме како победник

Лидерот на ДУИ Али Ахмети го посети семејството на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи, кој е обвинет од хашкиот трибунал за воени злосторства за...

Ѓоковиќ водеше „жестока војна“ со Давидович Фокина, но обезбеди осминафинале во Париз

Новак Ѓоковиќ успеа да обезбеди осминафинале на Ролан Гарос и тоа откако ја оправда фаворитската улога во дуелот со Алехандро Давидович Фокина. Голема битка се...

Три лица загинаа во сообраќајка кај Кадрифаково, меѓу нив и 15-годишно девојче

Три женски лица го загубија животот, а уште четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Штип - Миладиновци...

Путин поттикнува немири на Балканот како нов фронт во неговата војна против Западот

ДРАГАН МИШЕВ Путин подготвува нов фронт во неговата војна против Западот. За таа цел се чини дека нема подобра опција од тоа да поттикнува...