Одговор од Баерн до Левандовски: Кога заминуваш од некаде вратата не се затвара со задникот


Роберт Левандовски пред неколку дена уште еднаш го критикуваше Баерн Минхен, а сега стигна одговор од директорот на Баварците Хасан Салихамиџиќ.

Левандовски во изјавата зборуваше дека од Баерн намерно го валкале неговото име со цел да биде прикажан во лошо светло пред навивачите и тие да се свртат против него.

Сега стигна одговорот од другата страна.

„Навистина не можам да го разберам Левандовски и неговите постапки. Кога бев дете тако ми ме учеше дека кога заминуваш од некаде никогаш не треба да ја затвораш вратата со задникот. Сега тој го прави токму тоа“, изјави Салихамиџиќ.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во Франција

Според извештаите на француското МВР, на вчерашните протести ширум земјата излегле над еден милион луѓе, а поради немирите низ целата земја биле уапсени 80...

(Видео) Огромен пожар во Истанбул: Огнена стихија зафати хотел, две лица загинаа

Две лица загинаа, а уште две се повредени во пожар што рано утринава избувна во седумкатен хотел во Истанбул. Причината за пожарот засега не е...

24 години од бомбардирањето на НАТО врз Југославија

На 24 март 1999 г. НАТО без одлука на Советот за Безбедност на ОН, започна терористички напад врз СР Југославија. Најмладата жртва на агресијата...

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...