ОФИЦИЈАЛНО: Салах потпиша нов договор со Ливерпул!


Мохамед Салах стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор со Ливерпул со важност до 2025 година.

Иако во претходниот период постоеа најави дека Салах сака да ја промени средината, сепак со ова станува јасно дека тој ќе продолжи да испишува историја во Ливерпул.

„Се чувствувам одличен, среќен сум што ги освоив сите трофеи тука. Ова е убав ден, конечно се е завршено“, изјави Салах по потписот.

Долго време се водеа преговорите помеѓу Салах и Ливерпул за нов договор, а на крајот двете страни најдоа заеднички јазик. Во Ливерпул Салах пристигна во 2017 година од редовите на Рома и досега запиша повеќе од 250 настапи и постигна над 150 гола.

Салах во овој момент е и на деветото место на вечната листа на стрелци на Ливерпул.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...

„ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“: Ќе наврнат над 40 литри воден талог, Попоски ги предупредува граѓаните, еве каде е најкритично!

Метеорологот Славчо Попоски предупредува дека поројно врнежи од дожд доаѓаат во земјава. Тој истакна дека во текот на денешниот ден на многу места во Македонија...

ВИДЕО: Маж загина набоден од бик на традиционалниот фестивал во Валенсија

Еден човек им подлегнал на повредите откако бил набоден од бик за време на фестивал во источна Шпанија, соопштија денеска властите. Жртвата, која не е именувана,...