PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Околу 50 тони хуманитарна помош од Црвениот крст на Грција заминаа за Украина

Apr 13, 2022

[ad_1]

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Црвениот крст на Грција, утрово од Атина ја испрати четвртата хуманитарна помош до Украина, овој пат околу 50 тони, јави дописничката на МИА од Атина.

Камионите полни со храна, санитарен материјал, покривки, вода, генератори и слично, директно ќе заминат за Одеса.

Вчера, во Одеса пристигна дополнителна хуманитарна помош која ја пречека генералниот конзул на Грција, а заедно со денешната се под покровителство на грчкото Министерството за надворешни работи.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ