Ѓоковиќ пристојно се испоти во српскиот дуел во Белград

Американската веб-страница ТМЗ објави видео на кое поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, тепа еден досаден навивач во авион.

Според ТМЗ, 55-годишниот Тајсон, кој последниве години ја врати својата репутација по изливите на насилство во 90-тите, бил на лет од Сан Франциско до Флорида во среда вечерта кога два фана побарале да се фотографираат со него.

Тој се согласил, бил пријателски расположен, но кога му здодеало посебното внимание и побарал тие да се смират, на крајот ја загубил контролата.

Во декември 2020 Тајсон ги предупреди оние што се однесуваат премногу удобно со работите што ги кажуваат на социјалните мрежи.

„Социјалните медиуми ве направија удобни со покажување непочитување кон луѓето и со тоа што нема да добиете удар во лицето“, напиша тогаш Тајсон.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...