Џони Деп заработи милиони од продажба на слики

Американскиот глумец Џони Деп вчера продаде колекција портрети на холивудски и рок-ѕвезди, коишто сам ги изработил и ги посветил на неколку познати личности.   Тој сликите ги продал за 3,5 милиони евра. А, на Инстаграм напиша дека ги насликал од слики што ги имал на компјутерот, па ги продал преку „Касл фајн арт“ (Castle Fine Art) – мрежа галерии во Велика Британија. Колекцијата се вика „Пријатели и херои“ (Friends and Heroes) и е посветена на оние кои Деп ги запознал и / или кои го инспирирале. На сликите се ликовите на Боб Дилан, Елизабет Тејлор, Ал Пачино и Кит Ричардс. Галеријата објави дека ниивната интернет-страница, која нуди и 780 други дела на продажба, е преполна со барања од купувачи. Добитниците платиле 17.800 евра за комплетот од четири слики, или во просек – 4.700 евра за еден портрет.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...