Османи кажа до кога би можело да се очекува нов предлог од Макрон


Француското претседателство е до 30-тти јуни. Тоа значи дека наредните денови, доколку тие се решат за нов предлог, согласно ставовите на двете страни, коишто беа и јавно објавени, ние сме тука да го процениме, кажа министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во емисијата „360 Степени“ на Алсат.

-Доколку добиеме предлог ќе бидат консултирани институциите и ќе донесеме решение. Апсолутно нема да се водиме од хибридни напади, од разочарани политичари коишто сметаат дека можат да вратат кариера на бранот на јавното расположение, рече Османи.Source link

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...