Откако брутално ја претепа во 2009 година: Крис Браун ѝ честита на Ријана што стана мајка


Крис Браун ѝ честиташе на Ријана што се оствари како мајка и роди син.

Ријана се породи на 13 мај во Лос Анџелес, роди момче, чие име се уште не го открива, а она што ги шокираше сите е тоа што нејзиното поранешно момче Крис Браун, кој брутално ја претепа во 2009 година, ѝ го честита раѓањето на детето.

Крис се огласи на Инстаграм и напиша „Честитки“ со емотикон од срце.

Да потсетиме, раперот Крис Браун го навлече гневот на јавноста кога ја претепа Ријана во 2009 година, ноќта пред доделувањето на Греми наградите. Како што беше пренесено во тоа време, причината за ужасниот инцидент била друга девојка, бидејќи тој и претходно ѝ признал дека бил неверен. Тие тогаш биле на забава, кога се појавила жената со која тој имал афера, иако Браун нагласил дека тој не се појавувал на настаните каде што тие доаѓале, додека Ријана по сцената била бесна и плачела.

– Се сеќавам дека ме удри, а потоа силно ја удрив со тупаница. Ја исеков нејзината усна. Кога ја видов крвта, се шокирав, се степавме во автомобил додека возев – изјави своевремено Крис за американските медиуми.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...