Откриено зошто никој не можел да го смири Луис за време на јубилејната прослава


Мајк Тиндал, сопругот на најстарата внука на кралицата, Зара Филипс, откри дека шеќерот бил причина за немирното однесување на принцот Луис за време на јубилејната програма на кралицата.

„Луис само сакаше да се забавува. А моите две ќерки се секогаш непослушни, па тешко е да се смират. Имаше многу слатки наоколу, па беше вклучен и многу шеќер“, изјави поранешниот рагбист Тиндал во едно британско шоу. Тој додаде дека на помладите членови на кралското семејство им било многу тешко да молчат во текот на целата програма.

„Сите се мали… а тоа трае долго. Но, како што знаат сите родители, правите се што е потребно“, заклучил Мајк, кого британските медиуми го нарекоа „кул вујко“ затоа што цело време се обидувал да го забавува Луис како и неговите две ќерки Миа и Лена. Тој и неговата сопруга Зара го имаат и синот Лукас.

Да потсетиме, принцот Луис беше вистинска ѕвезда на јубилејот на кралицата, правејќи гримаси и детски лудории, па не можеше да го смири ниту неговата мајка Кејт Мидлтон.

ТОП ВЕСТИ

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...

„ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ“: Ќе наврнат над 40 литри воден талог, Попоски ги предупредува граѓаните, еве каде е најкритично!

Метеорологот Славчо Попоски предупредува дека поројно врнежи од дожд доаѓаат во земјава. Тој истакна дека во текот на денешниот ден на многу места во Македонија...

ВИДЕО: Маж загина набоден од бик на традиционалниот фестивал во Валенсија

Еден човек им подлегнал на повредите откако бил набоден од бик за време на фестивал во источна Шпанија, соопштија денеска властите. Жртвата, која не е именувана,...