Озил исфрлен од првиот тим на Фенербахче

Герет Бејл, уште еднаш го навлече гневот на навивачите на Реал Мадрид. Бјел, поради повреда го пропушти натпреварот против Барселона, а неколку денa подоцна се појави на подготoвките на репрезентацијата.

Кога е во клубот тој е повреден, а за репрезентацијата секогаш е во состојба да игра. „Марка“ во својот текст го нарече Бејл „паразит од Велс“’, бидејќи според нив со години се однесува неодговорно кон клубот, сезонава одиграл само пет натпревари.

„Паразитот Бејл доаѓа од дождливата и студена Британија. Се насели во Шпанија, во Реал Мадрид. Најпрвин глумеше дека го сака својот клуб, но потоа според својата природа, започна да цица крв. Тој паразит не цица само крв, тој цица и клупски пари“, пишува „Марка“ во свoјот текст.

Бејл имал подготвен одговор за критиките кои се упатени на негова сметка.

„Не ме интересира што пишуваат за мене шпанските медиуми. Тоа би било губење на време. Не ги читам. Би можел да кажам уште многу работи, но најдобро е да молчам“, рекол Бејл на прес конференцијата пред натпреварот на Велс со Австрија, во баражот за пласман на СП во Катар.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ ќе одбележува 21 години во „Александар Палас“, Шекеринска една од говорниците

емократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја одбележува 21-годишнината од формирањето. Раководството на партијата, предводено од лидерот Али Ахмети и членови на партијата ќе...

Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на две собраниски комисии и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. На дневен...

Тројца кинески астронаути се вратија на земјата

Кинеските астронаути од вселенското летало Шенжу-15 безбедно се вратија на Земјата во недела, 4 јуни, по мисијата на кинеската орбитирачка вселенска станица која траеше...

Претседателот на Естонија Алар Карис во Албанија од 7 до 9 јуни

Претседателот на Естонија, Алар Карис, од 7 до 9 јуни ќе престојува во Албанија на покана на претседателот на таа земја Бајрам Бегај, пишува...

(Фото) Џенифер Гарнер, бившата жена на Бен Афлек ги однесе децата на Џеј Ло во Дизниленд

Однесувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек  на јавни настани поттикна гласини дека има проблеми во нивната врска. Можеби неочекувано многу за нивната врска...