Панатинаикос ги победи „кралевите“, Макаби убедлив


Панатинаикос му го нанесе на Реал Мадрид третиот последовен пораз откако во драматична разврска го победи со 87:86. Папајанис го предводеше грчкиот тим со дабл-дабл ефект од 18 поени и 10 скока, додека Ертел беше најефикасен кај гостите со 18 поени и четири скока.

Макаби Тел Авив со 94:73 го декласира АСВЕЛ. Анте Жижиќ беше лидерот на домаќините со 24 поени и пет скока.

Монако оствари триумф на гости кај Милано со 63:72. Џејмс ги предводеше гостите до триумф со 19 поени и осум асистенции.

Текстот Панатинаикос ги победи „кралевите“, Макаби убедлив е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...