По победата на суд, Џони Деп повторно направи потег кој воодушеви многумина (ФОТО)


Откако победи на суд, актерот Џони Деп е фотографиран во прифатилиште за животни во Велика Британија. На Фејсбук страницата „Folly Wildlife Rescue“ е објавена фотографија од актерот кој ги посетил животните во прифатилиштето со гитаристот Џеф Бек.

На фотографијата Деп во рацете држи напуштен јазовец.

– Погодете кој не посети. Не, не си замислувате, тоа е навистина Џони Деп. Како што веројатно знаете, Џони Деп е на турнеја низ Велика Британија со Џеф Бек, а неодамна сопругата на Бек, Сандра, го донесе да не посети и самиот да се увери во работата што ја работиме со дивите животни – се наведува на почетокот на објавата.

– Какво неверојатно попладне за нашиот персонал и волонтерите. Џони ги посети болничките единици и ветеринарите. Давал комплименти и, како што самиот рекол, бил воодушевен од тоа што го видел. Покрај самата посета, му дозволивме накратко да го држи Фреди, едно од многуте младенчиња јазовец – стои во соопштението.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...