Почина Челси Крист, поранешна мисица на САД

Поранешната мисица на САД, Чесли Крист трагично почина на 31-годишна возраст. Веста за нејзината смрт ја потврди и семејството.

„Во голема тага објавуваме дека нашата сакана Чесли почина. Со својата убавина и сила ги инспирираше луѓето ширум светот. Се грижеше, сакаше, се смееше и блескаше“, се вели во соопштението на нејзиното семејство за странските медиуми. Пред нејзината смрт, Чесли објави фотографија на својот инстаграм-профил.

„Нека овој ден ви донесе одмор и мир“, порача таа. На социјалните мрежи нејзините обожаватели и пријатели во неверување и шок ѝ оддаваат последна почит…

ТОП ВЕСТИ

ФОТО: Сопругата на Канје Вест се појави во црква во морбидно издание

255 Раперот Канје Вест се ожени со Бјанка Сенсори пред неколку месеци, а парот привлекува големо внимание на јавни места. Така, тие се појавија во...

Анастасија Ражнатовиќ насмеана покрај Немања Гудељ по загубата на бебето

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ се поддржуваат еден со друг и во најтешките и во најубавите денови. Српскиот пар прослави за победата на тимот...

Битиќи со германските компании: Нудиме поволно деловно опкружување, стратешки предности и силна владина поддршка

Заменикот на претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи оствари средба со делегацијата...

Шакира има НОВА ЉУБОВ? Пејачката видена на јахта со познат спортист (ФОТО)

170 Колумбиската пејачка Шакира повторно го привлече вниманието поради приватниот живот, но сега причината не е нејзиниот поранешен партнер, туку некој за кој се...

Груби присуствуваше на редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија

Денеска се одржа редовниот состанок на сите амбасадори на земјите членки на Европската Унија во Скопје. Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем...