Погреши ли Гвардиола? Жесус игра во супер форма за Арсенал

 

Манчестер сити летово се откажа од Габриел Жесус затоа што Пеп Гвардиола го доби Ерлинг Халанд, но Бразилецот игра одлично во дресот на Арсенал.

Жесус постигна дури седум гола за Арсенал пред стартот на новата сезона, а само на денешниот меч против Севиља постигна хет-трик.

Арсенал за услугите на Жесус плати 52 милиони евра, а тренерот Микел Артета го гледа како важен дел од неговата екипа со која ќе го нападне врвот во Премиерлигата.

Навивачите се надеваат дека Жесус ќе ја пренесе одличната форма и во англискиот шампионат, па наскоро ќе видиме бидејќи првенството почнува следната недела.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Елмас и Чурлинов ја скршија цврстата Малта на „Тодор Проески“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIНа Арената „Тодор Проески“, Македонија вечерва забележа победа против...

Шетала гола на улица со денови: Популарна актерка сместена на психијатрија (ФОТО)

Тинејџерската филмска ѕвезда Аманда Бајнс со денови бесцелно талкала низ улиците на Лос Анџелес, а потоа почнала да се шета целосно гола, по...

Битиќи со порака до компаниите: Не стравувам од вештачко враќање на цените, граѓаните нема да ја плаќаат цената

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, потенцира дека не стравува од вештачко враќање на цените на производите што сега се со замрзнати вредности. „Првите позитивни...