Полиција повикана во домот на Ријана откако непознат маж се обидел да ја запроси

Полицијата била повикана во домот на Ријана во четвртокот откако во куќата дошол маж со намера да ја запроси пејачката.

Човекот, чиј идентитет не се открива, допатувал од Јужна Каролина во Лос Анџелес и стигнал до куќата на музичарката, но веднаш бил запрен од нејзиниот тим за обезбедување, дознава „ТМЗ“.

Откако им кажал за своите намери, персоналот повикал полиција. Полицајците му ставиле лисици на човекот, го ставиле во нивното службено возило и „имале сериозен разговор“ за неговите намери, пренесува интернет таблоидот.

Утврдено било дека човекот не прекршил никаков закон, но од него било побарано да замине и му било кажано да не се враќа.

Не е јасно дали бремената Ријана, која има 10-месечен син со партнерот Асап Роки, била дома во тоа време.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ утре одбележува 21 годишнина од своето постоење

Демократската унија за интеграција (ДУИ)  утре на 5 јуни по повод 21-годишнината од своето постоење со свечен коктел во хотелот " Александар палас" во...

Славната пејачка се обрати кон хејтерите: „Јас сум во мојата дебела фаза, па што?“

Музичарката со албанско потекло Бебе Реџа сподели фотографија од нејзиниот стомак на Твитер откако видела како луѓето го бараат нејзиното име со зборот „дебела“...

Директорот на Nvidia: Секој може да програмира со помош на вештачка интелигенција

Вештачката интелигенција значи дека секој сега може да биде компјутерски програмер бидејќи сè што треба да направи е да „разговара со компјутерот“, изјави денеска...

Зеленски: Најмалку 500 украински деца загинаа во војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека најмалку 500 украински деца биле убиени во војната на Русија против неговата земја. Тој го изјави ова...

Османи во Будва: Од 1 јули Северна Македонија го презема претседавањето со Процесот за соработка во Југоисточна Европа

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на Процесот за соработка на Југоисточна Европа (ПСЈИЕ),...