Поранешната на Илон Маск во врска со транс жена


Пејачката и претприемач Илон Маск пред неколку дена доби уште едно дете, но дефинитивно ставија точка на нивната врска.

Само неколку часа по веста дека Илон Маск и Грајмс го добиле своето второ дете, кое наводно го родила сурогат мајка, пејачката објавила дека раскинале по втор пат.

Иако многумина мислеа дека парот ќе се смири, бидејќи нивната врска и претходно беше бурна, сега во странските медиуми се појави веста дека Грајмс веќе извесно време е во врска со извесна Челзи Менинг.

Нивната врска станува сериозна. Тие живеат заедно во Остин“, рекол близок пријател на пејачјката за американскиот портал Page Six.

Елизабет Менинг, новата девојка на Грајмс

Инаку, Елизабет Менинг од Челзи е американска активистка, а порано била војник во армијата на САД. Меѓутоа, во 2013 година беше осудена за прекршување на Законот за шпионажа и други кривични дела, откако на Викиликс откри речиси 750.000 доверливи воени и дипломатски документи, а од 2010 до 2017 година беше во затвор. Во една прилика изјавила дека отсекогаш имала женски родов идентитет, а порано се викала Бредли Менинг.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ ќе одбележува 21 години во „Александар Палас“, Шекеринска една од говорниците

емократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја одбележува 21-годишнината од формирањето. Раководството на партијата, предводено од лидерот Али Ахмети и членови на партијата ќе...

Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на две собраниски комисии и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. На дневен...

Тројца кинески астронаути се вратија на земјата

Кинеските астронаути од вселенското летало Шенжу-15 безбедно се вратија на Земјата во недела, 4 јуни, по мисијата на кинеската орбитирачка вселенска станица која траеше...

Претседателот на Естонија Алар Карис во Албанија од 7 до 9 јуни

Претседателот на Естонија, Алар Карис, од 7 до 9 јуни ќе престојува во Албанија на покана на претседателот на таа земја Бајрам Бегај, пишува...

(Фото) Џенифер Гарнер, бившата жена на Бен Афлек ги однесе децата на Џеј Ло во Дизниленд

Однесувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек  на јавни настани поттикна гласини дека има проблеми во нивната врска. Можеби неочекувано многу за нивната врска...