Постигнат договор: Барселона и Чави добиваат уште едно засилување


Долго време се водат преговори помѓу Барселона и Челзи за трансфер на Шпанецот Маркос Алонсо.

Денес Челзи го потврди Марк Кукуреља, па овој трансфер широко ги отвори вратите за заминување на Алонсо од „Камп Ноу“. Преговорите се веќе во завршна фаза и се очекува 31-годишникот наскоро да биде новото засилување на екипата на Чави.

Интересно е што Алонсо е дете на Реал Мадрид од каде што во 2010 година замина во Англија во тимот на Болтон. Пред да заигра за Челзи настапуваше и во Италија за екипата на Фиорентина.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...