Познат мултимилијардер се сврши со 32 години помлада, таа тврди дека оваа понуда не можела да ја одбие

Ријалити sвездата, која се прослави во шоуто „Вистинските домаќинки на Чешир“, Ампика Пикстон (40), објави дека се свршила со милијардерот Дејвид Саливен (72), поранешен сопственик на „Дејли мејл“ и „Сандеј спортс“.

Богатството на медиумскиот магнат беше проценето на повеќе од милијарда фунти, а тој ја запроси Ампика, 32 години помлада, на нејзиниот роденден. Патем, тие двајца се познаваат 10 години, но сега одлучија да се испробаат како љубовен пар.

Да, постојат големи разлики во возраста, но тие се заљубени. Тие ја криеја својата романса од почит кон сопствените деца и поранешни партнери, но тоа не може да се сокрие засекогаш. Дејвид ја запроси Ампика со прстен од 11 ипол карати. Без размислување таа се согласи, не можеше да одбие таква понуда – вели за таблоидите извор близок до парот.

Патем, Дејвид помина 25 години пред овој ангажман во врска со поранешната sвезда на филмови за возрасни, Ема Бентон Хју, која ја назначи на позицијата потпретседател на клубот Вест Хем.

Пред Дејвид, Ампика имаше свршеник – маж кога се криеше од јавноста и чиј идентитет никогаш не го откри. Таа ја раскина веридбата во 2018 година. Пред тоа, таа беше во брак со милијардерот Марк Пикстон, со кого има син.

ТОП ВЕСТИ

Одличен дизајн, иновативност и камера за најдобри фотографии » opserver.mk

 Новите Galaxy A34 5G и Galaxy A54 5G  целосно ќе ве освојат оваа пролет со својата функционалност, достапност и секако, со уште подобрената...

Италија ја ограничи употребата на податоците на италијанските корисници од апликацијата ChatGPT

Италијанската агенција за заштита на податоци денеска објави дека отворила истрага против апликацијата ChatGPT на OpenAI поради сомневање за прекршување на правилата за...

Зеленски и шефовите на странски држави и влади оддадоа почит на жителите на Буча убиени од руските агресори

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, заедно со повеќе шефовите на странски држави и влади им оддаде почит на жителите на Буча убиени од...

Работната група за уставните измени ќе работи и без ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ одбие да се вклучи во работната група за уставните измени, тоа ќе биде негативно за процесот кој треба да ја одреди иднината...

Груби се сретна со в.д. Германскиот амбасадор Ото Граф: Уставни промени годинава!

Скопје, 31 март – Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби, се сретна со в.д. амбасадорот...