Преговорите меѓу Русија и Украина почнуваат утре во 9:30 часот

Mar 28, 2022

[ad_1]

Фото : МИА

Преговорите меѓу руската и украинската делегација во Истанбул ќе започнат утре во 9:30 часот, соопшти денеска кабинетот на турскиот претседател.

Според соопштението, преговорите ќе се водат во Палатата Долмабахче.

-Средбата ќе се одржи зад затворени врати-се додава во соопштението.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ