Претседателот на италијанската федерација реален: Нула шанси да одиме на СП


Менаџерот на Челси, Томас Тухел, отворено проговори за повлекувањето на Андреас Кристенсен од финалето на ФА-купот против Ливерпул кога Данецот утрото му соопштил на менаџерот дека нема да игра објаснувајќи дека не е првпат да се случи такво нешто.

26-годишниот Кристенсен, кој, најверојатно, ќе заврши во Барселона ова лето, го принудил Тухел да ја смени тактиката за поразот на пенали од Ливерпул кога се пожалил на стомачни болки и, најверојатно, нема да игра на последните два меча на „сините“ против Лестер и Вотфорд.

„Андреас дојде утрото пред мечот да ме информира дека не е поготвен да го игра мечот и посака да биде на клупата. Тој имаше свои причини. Остануваат приватни и доверливи. Ова не е првпат бидејќи последните неколку недели имавме слични ситуации. Затоа не играше редовно. Мислевме дека имаме добар развој бидејќи имаше силен меч против Лидс. Мораме да го почитуваме тоа. Пред финалето беше многу итна ситуација“, признава Тухел.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...