Претседателот на ПСЖ: Никогаш не преговаравме со Зидан


ПСЖ денес официјално го претстави новиот тренер Кристоф Галтие, кој ќе ги води „светците“ во следните две години.

На пресконференцијата претседателот Ал Келаифи повторно мораше да одговара на прашање за Зинедин Зидан, за кого медиумите тврдеа дека е прв избор за тренер.

„Дури кога новиот тренер е тука, продолжувате да прашувате за Зидан. Го обожавам Зизу како фудбалер и тренер, но никогаш не преговаравме со него. Галтие беше нашиот прв избор и од првиот ден сакавме да го доведеме. Еве го, тука е и имаме голема доверба во него“, изјави Ал Келаифи.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...