Принц Џорџ наполни 9 години – мама Кејт објави нови портрети

Англија- Принцот Џорџ ја покажува својата насмевка на најновата роденденска фотографија!

 

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија нов портрет на нивниот најстар син во четвртокот на прославата на неговиот претстоен роденден.

 

„Џорџ наполни 9 години! Фотографијата беше напишана на социјалните мрежи, комплетирана со роденденска торта и емотикони со балон.

 

Фотографијата е направена додека семејството било на одмор во Велика Британија претходно овој месец. На фотографијата, принцот Џорџ – многу личи на тато принцот Вилијам! — носи сина поло маица и со голема насмевка трепка на камерата.

„Војводата и војвотката од Кембриџ со задоволство споделуваат нова фотографија од принцот Џорџ пред неговиот деветти роденден утре“, се вели во соопштението на кралската двојка.

Како и во последните години, Кејт се однесуваше како фотограф за да ја сними совршената роденденска фотографија. Познато е и дека мајката на три деца стои зад  објективот за родендените на помладите браќа и сестри на принцот Џорџ, 7-годишната принцеза Шарлот и 4-годишниот принц Луис.

Принцот Вилијам и Кејт објавуваат официјални портрети за секој роденден на Џорџ. Кога наполни 1 година, тие издадоа збир на прекрасни фотографии од него и неговите родители направени во Природонаучниот музеј во Лондон на изложба на пеперутки.

Минатата година за да го одбележи 8-миот роденден на Џорџ, Кејт се најде зад објективот за снимка од идниот монарх како седи на хаубата на автомобилот и се насмевнува пред фотоапаратот во сина поло маица со портокалови риги.

Се чинеше дека портретот има суптилна почит на прадедото на роденденското момче, принцот Филип, кој почина во април 2021 година на 99-годишна возраст. Принцот Џорџ седи на Land Rover, омилен автомобил на сопругот на кралицата Елизабета – тој дури го имаше својот ковчег носено на прилагодена верзија на возилото за неговиот погреб.

Принцот Џорџ имаше возбудлив почеток на летото со своето деби на Вимблдон во неделата за да го гледа машкото финале со своите родители. Џорџ седеше во првиот ред во Кралската ложа на Централниот терен и изгледаше остро во костум и вратоврска, а тој дури и го поддржа посакуваниот трофеј кога семејството се сретна со победникот Новак Ѓоковиќ.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...