PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Приведен скопјанец баран со потерница

Apr 14, 2022

Денеска (14.04.2022) во 00.20 часот на подрачјето на Гази Баба од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Б.Т.(47) од Скопје.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Тој се барал со потерница од Основното јавно обвинителство Скопје за истрага со мерка притвор за сторено кривично дело по чл.279 од Кривичниот законик.

Б.Т. е приведен во полициска станица, по што ќе биде спроведен за издржување на мерката притвор.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ