Проблеми за Клоп пред дуелот за првиот трофеј против Гвардиола


Во сабота од 18:00 часот ќе го гледаме дуелот за првиот трофеј оваа сезона во англискиот фудбал.

Станува збор за Комјунити шилд каде што силите ќе ги одмерат Ливерпул и Манчестер Сити.

„Црвените“ вчера беа поразени во пријателскиот натпревар против Салзбург 1:0, но и Сити изгуби во својот припремен натпревар против Баерн Минхен (1:0).

Клоп ќе има дополнителни проблеми затоа што денес беше соопштено дека натпреварот со „граѓаните“ ќе го пропуштат Жота и Алисон. Алисон беше скоро незаменлив во текот на претходната сезона, а ќе видиме за кого сега Клоп ќе се одлучи.

Младиот Келер не одигра ниту еден натпревар во припремите, додека искусниот Адриан бранеше вчера против австрискиот клуб.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот...

Почнува летното сметање на времето

Стрелките на часовникот ноќеска во два часот ќе покажуваат три часот. Со промената на сметањето на времето почнува летното сметање на времето и ќе...

Груби: Не сметам, знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени 

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со изјавите шшто доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ дека на власта и недостигаат 10 пратеници за усвојување на уставните измени,...

Ал Пачино на романтична вечера со 54 години помладата партнерка (ФОТО)

Холивудскиот актер Ал Пачино ужива во љубовта со пет децении помладата партнерка. Ал Пачино е снимен за време на романтичен состанок со неговата 54...