Протекоа нови детали за случајот Деп-Херд: Вклучуваат и голи слики од актерката

Иако судот во Вирџинија пред два месеца донесе одлука, според која актерката беше обвинета за клевета, драмата меѓу поранешните сопружници не стивнува.

И по песудата, во јавноста се појавија многу детали од турбулентниот однос меѓу Амбер Херд и Џони Деп.

Имено, претходно запечатените документи во судскиот случај на актерската двојка беа објавени откако обожавателите на Деп наводно платиле 3.000 долари за да ги добијат деталите за неговата борба со Херд.

Од досието од 6.000 страници, викендов беа објавени многу детали од судењето на векот.

Во овие досиеја има и докази кои двете страни сакале да ги вклучат во постапката пред главниот претрес, но судот не ги прифатил. Тука спаѓа и обидот на Џони да ги предаде разголените фотографии на актерката, додека од друга страна Амбер сакала да ги предаде вулгарните пораки разменети меѓу Џони Деп и Мерлин Менсон.

Тимот на Деп сакаше да вклучи голи фотографии од Херд, како и детали за нејзината работа како егзотична танчерка, а некои беа изненадени од овој потег на познатиот актер и заклучија дека обидот да се воведат голи слики во докази на судењето е форма на одмаздничка порнографија.

ТОП ВЕСТИ

Груби-Ван дер Белен: Австрија силно го поддржува процесот на европска интеграција на Северна Македонија

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците  Артан Груби, придружуван од премиерот Димитар Ковачевски, како и други министри,...

Замрзнати и намалени цените на хигиенските производи

Владата денеска на седница донесе Одлука за определување највисоки цени за тоалетна хартија, влажни марамчиња, пелени за деца и возрасни и хигиенски влошки. Највисоките...

Маск и група експерти бараат пауза во развојот на вештачката интелигенција поради „ризици за општеството“

Илон Маск и група експерти за вештачка интелигенција повикуваат на шестмесечна пауза во развојот на системи помоќни од неодамна лансираниот GPT-4, во отворено...

Ковачевски-Белен: Потврдена одличната соработка со Австрија, Северна Македонија одлучно продолжува на патот кон ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска оствари средба со сојузниот претседател на Република Австрија, Александер Ван дер Белен, кој престојува...

Лефков и Ковачки го злоупотребуваат пратеничкиот имунитет за навреди и дискредитации

Политичката коректност и пристојна комуникација меѓу пратениците е одамна изгубена во нашето Собрание. Наместо аргументирана дебата, факти, говорницата се користи за меѓусебни навреди и...