ПСЖ го совлада Кавасаки, прв гол за Меси🎥


Францускиот шампион ПСЖ денеска во подготвителен натпревар во Јапонија го совлада тимот на Кавасаки со резултат 2:1.

Лионел Меси погоди во 32-та минута по асистенција на Хакими, што е прв погодок за Аргентинецот во пресрет на новата сезона.

Во второто полувреме тренерот Галтие направи неколку замени, а Калимуендо, кој влезе на местото на Мбапе, погоди за 2:0 во 58-та минута.

Меси, Мбапе и Нејмар го предводеа нападот од Париз и во првото полувреме и создадоа голем број шанси.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...