ПСЖ ремизираше, ама ја освои титулата


Пари Сен Жермен одигра 1:1 на домашен терен против Ленс, кој играше и со фудбалер помалку, но и покрај тоа успеа да ја освои шампионската титула. На пет кола пред крајот „светците“ имаат недостижни 16 бода предност и веќе го освоија шампионскиот трофеј.

Лионел Меси во 68.минута постигна водечки погодок за ПСЖ, но Корентин Жан во 88.минута го израмни резултатот. Ленс од 57.минута играше со десетмина откако беше исклучен Кевин Дансо.Текстот ПСЖ ремизираше, ама ја освои титулата е превземен од МАКФАКС.

ТОП ВЕСТИ

ДУИ ќе одбележува 21 години во „Александар Палас“, Шекеринска една од говорниците

емократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ја одбележува 21-годишнината од формирањето. Раководството на партијата, предводено од лидерот Али Ахмети и членови на партијата ќе...

Седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Во Собранието денеска ќе се одржат седници на две собраниски комисии и Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија. На дневен...

Тројца кинески астронаути се вратија на земјата

Кинеските астронаути од вселенското летало Шенжу-15 безбедно се вратија на Земјата во недела, 4 јуни, по мисијата на кинеската орбитирачка вселенска станица која траеше...

Претседателот на Естонија Алар Карис во Албанија од 7 до 9 јуни

Претседателот на Естонија, Алар Карис, од 7 до 9 јуни ќе престојува во Албанија на покана на претседателот на таа земја Бајрам Бегај, пишува...

(Фото) Џенифер Гарнер, бившата жена на Бен Афлек ги однесе децата на Џеј Ло во Дизниленд

Однесувањето на Џенифер Лопез и Бен Афлек  на јавни настани поттикна гласини дека има проблеми во нивната врска. Можеби неочекувано многу за нивната врска...