PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Рајо Валјекано и Валенсија ремизираа на „Валјекас“

Apr 11, 2022

[ad_1]

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Шведскиот ас Златан Ибрахимовиќ можеби ќе биде приморан да ја заврши кариерата, откриваат италијанските медиуми. Тој заработи повреда на главата на минатонеделниот меч против Болоња, но многу поголема мака му создава хроничната повреда на коленото. Болката што ја чувствува Ибрахимовиќ станува неиздржлива за тој да продолжи да настапува во Серија А.

Раководството на Милан имаше намера да го задржи робусниот напаѓач и следната сезона, но по новиот развој на настаните тоа можеби и нема да се случи.

Во меѓувреме, Милан ја загуби и добитната позиција во Серија А во трката за шампионската титула.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ