Рајо Валјекано и Валенсија ремизираа на „Валјекас“

Шведскиот ас Златан Ибрахимовиќ можеби ќе биде приморан да ја заврши кариерата, откриваат италијанските медиуми. Тој заработи повреда на главата на минатонеделниот меч против Болоња, но многу поголема мака му создава хроничната повреда на коленото. Болката што ја чувствува Ибрахимовиќ станува неиздржлива за тој да продолжи да настапува во Серија А.

Раководството на Милан имаше намера да го задржи робусниот напаѓач и следната сезона, но по новиот развој на настаните тоа можеби и нема да се случи.

Во меѓувреме, Милан ја загуби и добитната позиција во Серија А во трката за шампионската титула.

ТОП ВЕСТИ

Сити спреми нов договор, Халанд најплатен во Премиер лигата

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=i4EBkAwsqrIЕрлинг Халад во својата прва сезона во дресот на...

Најневеројатен шверц на луѓе, на српските цариници не им се верувало дека е можно

Неверојатна сцена синоќа доживеале цариниците во Градина. Имено тие ја отвориле хаубата на еден автомобил и внатре виделе жена скриена меѓу моторот и ладилникот...

Почнува летното сметање на времето

Стрелките на часовникот ноќеска во два часот ќе покажуваат три часот. Со промената на сметањето на времето почнува летното сметање на времето и ќе...

Груби: Не сметам, знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени 

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со изјавите шшто доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ дека на власта и недостигаат 10 пратеници за усвојување на уставните измени,...

Ал Пачино на романтична вечера со 54 години помладата партнерка (ФОТО)

Холивудскиот актер Ал Пачино ужива во љубовта со пет децении помладата партнерка. Ал Пачино е снимен за време на романтичен состанок со неговата 54...