Работнички и Јанта Волеј КВ до први победи во плеј-офот

Менаџерот на Тотенхем, Антонио Конте, е оптимист дека ќе може да го води својот тим од клупата против Брајтон в сабота, и покрај тоа што покажа позитивен тест за Ковид-19. Тотенхем вчера откри дека Конте бил позитивен на коронавирус во текот на викендот, присуствувајќи на последниот тренинг на тимот од далечина.

„По натпреварот против Астон Вила почнав да чувствувам благи симптоми, имав болка во грлото. Побарав да направам тест за Ковид-19 и беше позитивен, но сега сум добро. Мислам дека ќе можам да бидам на клупата со моите играчи в сабота, со оглед дека помина доволно време од мојот тест за коронавирус“, изјави Конте.

Тотенхем е во трка за четвртата позиција на табелата во Премиерлигата која води во Лигата на шампионите следната сезона.

ТОП ВЕСТИ

Полиција повикана во домот на Ријана откако непознат маж се обидел да ја запроси

Полицијата била повикана во домот на Ријана во четвртокот откако во куќата дошол маж со намера да ја запроси пејачката. Човекот, чиј идентитет не се...

Земјотрес во Бања Лука

Земјотрес со јачина од 3,8 степени по Рихтер се случи утринава во Бања Лука. Земјотресот е регистириран околу 7:30 часот, покажува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар...

СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски е класичен антиевропски политичар

Христијан Мицкоски е класичен антиевропски политичар, заложник на Димитар Апасиев и Левица, со кого се наптреваруваат во блокади и кочење на државата велат од...

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерот Ковачевски, министерот Меџити и амбасадорката Агелер

Изјави на премиерот Димитар Ковачевски, министерот за здравство Фатмир Меџити и амбасадорката на САД, Анџела Прајс Агелер по посетата на реновираниот дел на Универзитетската...

(ВИДЕО) Запалено градското собрание во градот Бордо на синоќешните протести во Франција

Според извештаите на француското МВР, на вчерашните протести ширум земјата излегле над еден милион луѓе, а поради немирите низ целата земја биле уапсени 80...