Рафиња со еврогол го реши Ел Класико 🎥


Новото засилување за Барселона, Рафиња беше херој во пријатското „Ел Класико“ кое се одигра во Лас Вегас.

Барселона го победи Реал Мадрид со 1:0, а стрелец на голот беше токму Рафиња во 27-та минута со прекрасен шут од 20-ина метри.

Деби во дресот на Барселона имаше и новиот напаѓач Роберт Левандовски кој го одигра првото полувреме и остави добар впечаток.

Инаку натпреварот во целост ги оправда очекувањата, а Барселона и Реал покажаа дека не можат да играат „пријателски“, па имаше искри на теренот.

ТОП ВЕСТИ

(Видео) Сондата со примерок од опасниот астероид стигна на Земјата

Сондата со примерок од астероидот Бену слета на Земјата во неделата. Научниците на НАСА се надеваат дека материјалот може подобро да објасни како настанал...

Во Дебар отворен фестивалот “Албански театар во Македонија”

Со претставата „Лет над албанскиот театар” во режија на Ерсон Зимберај, а во изведба на албанскиот театар од Куманово, синоќа  во Центарот за култура...

Два автомобили и камион се судрија на булевар Србија

Утрово на булевар Србија во правец од Драчево до Аеродром, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале два патнички автомобили и еден камион. Патнички автомобил...

Ковачевски: Во однос на безбедносната состојба во државата, граѓаните може да се спокојни

Настаните кои се случија денес силно ги осудувам, и изразувам целосна поддршка на КФОР за сите идни активности кои се во насока на гарантирање...

Почина Шефот на Коза ностра, Матео Денаро, кој беше фатен во јануари по 30 години бегство

Шефот на италијанската мафија Матео Месина Денаро, кој беше фатен во јануари по три децении бегство, почина на 61 година. Денаро се лекувал од...