Реал Мадрид го договори трансферот на Чуамени


Новиот европски првак Реал Мадрид по големото славје веднаш се фати за работа и успеа да договори ново засилување за следната сезона. Како што информираат француските медиуми, Аурелеин Чуамени, одлилниот играч за врска, постигна договор со „кралевите“, а Монако ја прифати понудата на Реал Мадрид.

„Кралевите“ ќе платат дури 80 милиони евра, но и дополнителни бонуси за успеси ако во тимот биде Чуамени и Монако таквата понуда не можеше да ја одбие.

Чуамени претходно ги одби Ливерпул и ПСЖ, истакнувајќи дека неговиот сон е да игра за Реал Мадрид. Тој треба да дојде како наследник на сегашната генерација одлични играчи за врска во тимот, Модриќ, Крос и Кашемиро, кои освоија по пет трофеи во Лигата на шампионите.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...