Реал Мадрид подобар од Јувентус во Паседена 🎥


Реал Мадрид во пријателскиот натпревар во Паседена го победи Јувентус со 2:0.

Натпреварот се отвори после 20 минути игра кога Бензема ја погоди мрежата на италијанскиот тим од удар од белата точка. Пеналот го изнуди Винисиус кој изведе еден одличен соло продор во шеснаесетникот на Јувентус, па дефанзивците немаа начин како да го запрат.

Конечниот резултат беше поставен во 69. минута кога после една одлична акција во која главен беше Азар реализираше Асенсио по асистенцијата на Ваљехо.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Претседателот на ДУИ го назначи Рафис Алити за кординатор на огранокот на ДУИ во Сарај

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во рамките на неговите законски овластувања, го назначи Рафис Али за координатор на огранокот на ДУИ во Сарај,...

Неверојатна сличност: Помладата ќерка на Адријана Лима и Марко Јариќ е копија на нејзиниот татко (ФОТО)

Адријана Лима и Марко Јариќ во седумгодишниот брак добија две ќерки Валентина (13) и Сијена (10). И иако манекенката и поранешната кошаркар се...

Детали од МВР за големата акција: Уапсени двајца арачиновци, спречен транспорт на дрога во вредност од 100.000 евра

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и опасни материи - Единица за...

Маж влетал со автомобил меѓу пешаци на аеродромот во Келн, има повредени

Педесет и седумгодишен маж со автомобил влетал во пешаци во паркинг гаража на германски аеродром при што повредил неколку лица, соопшти полицијата, пренесува Дојче...

Полициска акција на наплатната рампа кај Тетово, запленета голема количина дрога, уапсени дилери

На наплатната рампа пред Тетово, на автопатот Гостовар-Тетово утрово околу 7 часот, полицијата заплени големо количество дрога и уапси двајца оосмничени дилери, информираа за...