Репрезентативец на Ирак го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед


Младиот играч за врска на Манчестер Јунајтед, Зидан Икбал потпиша нов договор со клубот од Олд Трафорд.

19-годишниот фудбалер, кој веќе има два настапи за репрезентацијата на Ирак дебитираше за првиот тим на Манчестер Јунајтед во декември против Јанг Бојс во Лигата на шампиони.

Икбал се уште го чека своето деби во Премиер лигата, но клубот смета на него и му понуди нов договор.

Тој е роден во Манчестер и од 2012 година е дел од клубот, а сега потпиша договор до 2025 година со „црвените ѓаволи“.

ТОП ВЕСТИ

(ВИДЕО) Огромен пожар во фабрика во Осиек: Да не се излегува, може да има канцерогени материи

Околу 40 минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанија во населбата Бријест во Осиек. Пластична маса и амбалажа гори, извести полицијата. Децата од...

Вјоса Османи за Си-ен-ен: Ако не се соочи со мерки, Србија би можела да го повтори насилството врз остатокот од регионот

Одговорноста за нападот во Бањска ја презеде поранешниот потпретседател на Српската листа, Милан Радоичиќ, кој во вторникот беше сослушан во белградското обвинителство, но косовската...

(Видео) Автобусот кај Венеција паднал од височина од 30 метри

Дваесет и едно лице загина, меѓу кои две деца, а 15 се повредени, од кои пет потешко, кога автобус со туристи падна од надвозник...

Трагедија во Нови Сад, човек паднал од кран и починал на лице место

Непознат маж паднал од кран на голема височина во Нови Сад и починал на лице место. Брзата помош веднаш интервенирала. „На лице место е констатирана смрт“,...

Битиќи и Бектеши на средби во ЕБРД: Поддршка за реализација на енергетски проекти за забрзана енергетска трансформација

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, и министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, во Лондон, остварија средба со генералната директорка во Европската банка за...