Ристовски: Сакам да доживеам и нас да не чекате на плоштад!


Топспорт во Палермо,

Никола Ѓуровски

Стефан Ристовски е фудбалерот кој можеби го доби најголемиот „товар“ по повлекувањето на Горан Пандев од репрезентацијата, капитенската лента, и фудбалерот на Динамо Загреб достојно го носи тој товар.

По победата во Палермо,Ристовски вели дека, секако, ќе одиме на победа и во Португалија.

„Не знам што се случи, но знам дека го елиминиравме европскиот првак. Сега одиме за Португалија, и секако одиме на победа. Сакам да доживеам и нас да не дочекаат на плоштад“, вели Ристовски по лудиот меч.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

ТОП ВЕСТИ

МНР на Косово ги повика граѓаните да избегнуваат преминување низ Србија

Косовското Министерство за надворешни работи и дијаспора апелираше до граѓаните на Косово да избегнуваат преминување преку Србија, поради ситуацијата на север во државата. „Поради ситуацијата...

Ахмети го посети семејството на Хашим Тачи: Гордо ќе го пречекаме како победник

Лидерот на ДУИ Али Ахмети го посети семејството на поранешниот косовски претседател Хашим Тачи, кој е обвинет од хашкиот трибунал за воени злосторства за...

Ѓоковиќ водеше „жестока војна“ со Давидович Фокина, но обезбеди осминафинале во Париз

Новак Ѓоковиќ успеа да обезбеди осминафинале на Ролан Гарос и тоа откако ја оправда фаворитската улога во дуелот со Алехандро Давидович Фокина. Голема битка се...

Три лица загинаа во сообраќајка кај Кадрифаково, меѓу нив и 15-годишно девојче

Три женски лица го загубија животот, а уште четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот Штип - Миладиновци...

Путин поттикнува немири на Балканот како нов фронт во неговата војна против Западот

ДРАГАН МИШЕВ Путин подготвува нов фронт во неговата војна против Западот. За таа цел се чини дека нема подобра опција од тоа да поттикнува...