Рој Кин со урнебесна „роботска“ имитација на Мегваер


Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Рој Кин беше безмилосен кон сегашниот носител на лентата, Хери Мегваер за неговото извинување кон навивачите по 0:5 поразот од Ливерпул минатата недела, споредувајќи го со робот.

Мегваер по повредата беше во катастрофална форма, и Кин го издвои него, Лук Шо и Арон Ван-Бисака за поразот од лутиот ривал. Со враќањето на Рафаел Варан при 3:0 победата од Тотенхем, Јунајтед првпат по 10 меча не примија гол.

„Оле мора да е загрижен од шансите кои ги дозволува неговиот тим, кој нема карактер. Мегваер и Шо минатата недела беа срамотни за клубот. Ван-Бисака? Мислам дека ниту Палас не би сакале да го земат назад, тој не е доволно добар за Ман јунајтед. Го слушнав Мегваер во текот на неделата, тој не покажува емоции. Шо е пак као претходните години. Мегваер мора да се среди, тоа не се работи за физичка подготвеност, туку за недостаток на професионализам. Во нападот очигледно има талентирани фудбалери, во средниот ред и одбраната секогаш мора да се грижиш. Мегваер беше како робот. ‘Ер, ер, се извинувам на фановите’. Каде се емоциите?“, вели Кин.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...