Роналдо го претстави новиот дрес на Јунајтед, но може да не го облече 🎥


Манчестер Јунајтед официјално го претстави дресот за новата сезона.

Дизајнот на дресот е со јака и потсетува на легендарни моменти на „црвените ѓаволи“ од 90-те години.

Интересно е што еден од основните модели при претставувањето на дресот е Кристиано Роналдо, за кого силно се шпекулира дека ќе го напушти клубот ова лето.

Роналдо нема да замине со тимот на турнејата во Азија, а медиумите тврдат дека иако го промовира, големи се шансите тој да не го облече новиот дрес на Манчестер Јунајтед.

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...