Роналдо има два фаворита за Скудетото во Серија А


Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал, Роналдо во интервју за „Газета дело Спортз“ зборуваше за новата сезона во италијанската Серија А.

За Роналдо екипата на Милан сезонава не е помеѓу главните кандидати за Скудетото, тој очекува со Лукаку Интер повторно да биде главниот фаворит. Покрај „нероаѕурите“ очекува во врвот да биде и Јувентус.

„Според мене Интер и Јувентус ќе водат жестока битка за титулата. Милан не го гледам како фаворит за Скудетото, иако секако никако не може да го отпишете актуелниот шампион.

За Интер добра вест е враќањето на Лукаку, веќе видовме дека може да направи голема разлика во Серија А. Знаеме каков тандем можат да бидат со Лаутаро. Од друга страна Јувентус не смее да си дозволи уште една лоша сезона“, изјави Лукаку.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...