Роналдо конечно се огласи и испрати јасна порака📷


Кристиано Роналдо е во центарот на вниманието поради неговото евентуално заминување од Манчестер Јунајтед.

И додека цел свет шпекулира кој ќе биде неговиот следен клуб, Роналдо испрати порака преку социјалните мрежи.

Португалецот на Инстаграм објави фотографија од теретена и покажа дека напорно работи во пресрет на новата сезона.

Од барањето за заминување од Манчестер Јунајтед, Кристиано не се огласуваше во јавноста, а сега испрати порака во свој стил.

Од „Олд Трафорд“ инсистираат дека Роналдо не е на продажба, но тој сака да игра во Лигата на шампиони следната сезона.

ТОП ВЕСТИ

Samsung SmartThings ги поврзува луѓето со најважните работи < Опсервер

Скопје, С. Македонија – 31 август 2023 година – Samsung Electronics Co., Ltd денеска ги прикажа своите најнови иновации за поврзан дом. За...

Apple ќе го претстави новиот iPhone на 12 септември < Опсервер

На 12 септември Apple ќе претстави нови производи, вклучувајќи ја новата телефонска линија iPhone 15 и паметните часовници од следната генерација. <!-- <!-- <!-- ...

Специјална соработка за паметниот проектор „The Freestyle“ < Опсервер

Samsung Electronics во соработка со светски познатата корејска група BTS најавија премиера на краток филм во кој SUGA (член на групата), како амбасадор...