„Роналдо нема повеќе да заигра за Манчестер Јунајтед“


Еден од најпознатите спортски новинари во Велика Британија, Пирс Морган верува дека Кристиано Роналдо сигурно ќе го напушти Манчестер Јунајтед ова лето.

Португалецот не отиде со тимот на подготовки во Азија и Австралија поради, лични причини, но побара трансфер од раководството.

Роналдо сака да го напушти „Олд Трафорд“ и да се пресели во тим кој настапува во Лигата на шампиони.

„Имав многу контакти во претходната недела. Мислам дека е малку веројатно дека Кристиано Роналдо повторно ќе одигра натпревар за Манчестер Јунајтед. Мислам дека во главата веќе е подготвен за нов предизвик”, изјави Морган.

„Мислам дека тој чувствува дека структурата на клубот не е во ред. Роналдо има почит кон новиот тренер Тен Хаг, но не е јасно во која насока сега оди Јунајтед“, додаде новинарот.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...