Роналдо прво зел голем бонус од Манчестер Јунајтед, па потоа побарал трансфер


Кристиано Роналдо добил шестцифрен бонус само неколку дена пред да објави дека сака да го напушти Манчестер Јунајтед. Бонусот е дел од стартот на втората година од договорот, кој го потпиша минатото лето кога се врати на „Олд Трафорд“.

Роналдо направи значително намалување на платата кога го напушти Јувентус. Тој се согласи на плата речиси 50 проценти помалку за повторно да игра за „црвените ѓаволи“, што беше компензирано со различни годишни бонуси.

Манчестер Јунајтед и понатаму останува на ставот дека Роналдо не е на продажба, но нема идеја кога и дали ќе биде вклучен во подготовките на тимот за новата сезона.

Додека јавно го искажува овој став, клубот веќе разгледува опции за негова замена. Некои од спонзорите на „црвените ѓаволи“, кои помогнаа да се финансира платата на Португалецот, инсистираат тој да остане за да добијат поголем поврат.

Коментари

ТОП ВЕСТИ

Во Драч запленети непријавени над 250 илјади евра

Албанската полиција во пристанишниот град Драч запленила 251.295 евра и поголема количина медикаменти, кои не биле пријавени според важечките албански закони. – Тоа во рамки...

Софи Тарнер и Џо Џонас нема да се разведат мирно, претстои грда борба

87 Се чини дека ситуацијата околу разводот на Џо Џонас и Софи Тарнер ќе се вжешти, а упатени извори тврдат дека ова е само...

Бочварски: Примената на Еврокодовите во градежништвото ќе ја зголеми конкурентноста на домашните компании во Европа 

Министерот Благој Бочварски денеска се обрати на конференцијата посветена на Еврокодовите – нови стандарди за проектирање и градење на сите видови на градежни конструкции....

Груби: Над 2.000 вработувања во Кичево, Тетово, Струга, Гостивар, Битола… АПЛИЦИРАЈТЕ!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби на својата официјална Фејсбук страница објави дека Саемот за...

ПОТВРДЕНО: Леонардо ди Каприо во врска со 23 години помлада манекенка

88 Познатиот актер официјално е во врска со 23 години помладата манекенка Виторија Черети, потврди извор близок на парот. Двојката е видена низ САД и...