PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Русија изврши ракетен напад врз Командата на украинските воздухопловни сили

Mar 26, 2022

[ad_1]

Фото: Министерство за одбрана на Украина/Фејсбук
PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Руските сили извршија ракетен напад на територијата на Командата на воздухопловните сили на вооружените сили на Украина, во украинскиот град Виница.

-Денеска, 25 март, околу 16:30 часот, руските окупатори извршија ракетен напад врз територијата на командата на воздухопловните сили на вооружените сили на Украина во Виница. Русите истрелаа вкупно шест крстаречки ракети. Некои од нив беа соборени од единиците за противвоздушна одбрана. Остатокот погоди неколку згради, предизвикувајќи значителна штета на инфраструктурата – објави Командата на воздухопловните сили на вооружените сили на Украина на Фејсбук.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ