Руски фудбалер почина од срцев удар


Поранешниот фудбалер на Спартак Москва, Александар Козлов почина на 29-годишна возраст поради срцев удар, пренесоа тамошните медиуми.

Козлов играше како напаѓач на Спартак, но во последните години се посвети на аматерскиот фудбал, а негов последен клуб беше Зорки од Красногорск.

Козлов добил згрутчување на крвта на тренингот на аматерскиот клуб за кој настапувал, а по масажата згрутчувањето на крвта наводно му „пукнало“ и завршило во неговото срце.

Тој пред 10 години беше еден од наголемите таленти во рускиот фудбал, а од него се збогуваа голем број познати руски фудбалери.

ТОП ВЕСТИ

Руските пропагандисти со лажно видео ги „закопуваат“ паднатите украински војници во биоразградливи мешунки

Руските пропагандисти измислија ТВ сторија наводно направена од каналот 1+1. Масовните медиуми во Кремљ, сметките на Фејсбук на кинески јазик, каналите на Z-Telegram, проруските сметки на Тик-Ток и некои сајтови...

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како...

Ковачевски: Се намалува маржата на овошјето и зеленчукот, а гарантирана цена добиваат и пијалоците

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека Владата одлучила да ја прошири листата на производи со „загарантирана цена“. „Списокот на производи со гарантирана цена ќе се проширува....

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Пендаровски на Шерец му заблагодари за словенечката поддршка за пристапувањето на нашата земја кон ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими министерот за одбрана на Република Словенија, Марјан Шарец, кој престојува во официјална посета на земјава. На средбата беше потврдена...