Рускиот амбасадор: Околу 200 хрватски платеници се борат на страната на Азов, во Мариупол се вее хрватско знаме

Трагично загинатиот ракометар Денис Тот денеска е погребан во родното Ѓаково. Семејството, пријателите и бескрајна колона луѓе се простија од 28-годишниот ракометар кој минатиот петок почина откако беше претепан, пишуваат медиумите во регионот.

Според извештаите на последното збогување на Тот се собрале голем број познати личности од светот на спортот. Од Ненад Бјелица, Миле Петковиќ, Иво Смоја до Мирослав Бојко и многу други.

Првата вест од Северна Македонија беше дека Тот бил жртва на насилници, подоцна некој објави информација дека се работи за срцев удар, но набрзо на Твитер се појави видео на кое се гледа движењето на хрватскиот ракометар, е објавено во написите на медиумите во соседството.

Според нив, Обвинителството сè уште истражува што довело до насилна смрт во Северна Македонија. Надзорните камери, како што известуваат, доведоа до напаѓачот, двајца се во истражен затвор, а за третиот е распишана потерница.

Сè уште не е познат мотивот за нападот, тој не им пружил отпор, како што може да се види на снимката од камерата, анализираат медиумите.

„Тој починал во болница во Скопје, каде што тврделе дека нема видливи траги на насилство. Од утрово КБЦ врши вонреден увид, проверувајќи ги околностите на лекувањето“, пишува хрватски Дневник.

ТОП ВЕСТИ

Османи: Не е чесно кон Али Ахмети ова што му го прават „огнените“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва гостува во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме на теми поврзани со уставните измени, тензиите...

Меси бара гаранции пред да потпише нов договор

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=kYZHtJOH0ugЛионел Меси се уште не одлучил каде ќе игра следната сезона, но...

Груби во Топ Тема: Ние работиме цело ВМРО – ДПМНЕ да гласа за уставните измени

„Не сум оптимист туку сум убеден планот е амбициозен и има скетпици и разни математики но, знаете дека до сега се што сме кажале...

Груби: Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ во Чаир е позади Али Ахмети

Вчерашниот настан е потврда дека огранокот на ДУИ е позади Али Ахмети, не е позади Артан Груби, ниту позади Изет Меџити, рече Артан Груби...

Груби: Автопатот Тетово-Гостивар ќе биде целосно нов

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби говорејќи за изградбата на Коридорот 8  рече дека на...