PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Руските тенкови рано утринава влегле во Украина

Feb 24, 2022

Руската армија рано утринава презеде акција и ја нападна Украина.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Засега главниот удар, како што пренесуваат светските медиуми, доаѓа од правец на Донбас и Луганск.

Акцијата започна рано утринава во 3:50 часот по средноевропско време, кога рускиот претседател најави напад на Украина !!!

Руската воена опрема, тенкови, и оклопни возила, влегле во Украина во регионите Чернихив, Суми, Луганск и Харков.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 940x400

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ